​​​​
Strona główna » Stereo » Kolumny głośnikowe » Dynaudio Evoke 30 orzech
sala główna Audio Styl
duża sala odsłuchowa
sala główna Audio Styl
sala główna Audio Styl
sala główna Audio Styl
pomieszczenie kinowe
Duża sala odsłuchowa
Dynaudio Evoke 30 orzechDynaudio Evoke 30 orzechDynaudio Evoke 30 orzechDynaudio Evoke 30 orzechDynaudio Evoke 30 orzechDynaudio Evoke 30 orzechDynaudio Evoke 30 orzech
Dynaudio Evoke 30 orzech
Dynaudio Evoke 30 orzech
Dynaudio Evoke 30 orzech
Dynaudio Evoke 30 orzech
Dynaudio Evoke 30 orzech
Dynaudio Evoke 30 orzech
Dynaudio Evoke 30 orzech
Darmowa dostawa

Dynaudio Evoke 30 orzech

Dynaudio

Dostępność: Zapytaj o dostępność

Koszt wysyłki: od 0,00 zł

Stan produktu: Nowy

Cena: 8 495,00 zł

Brak zmiany ceny produktu w ciągu ostatnich 30 dni

Raty

Chwilowo niedostępny

 • Opis produktu

Dynaudio Evoke 30 - kompaktowe, podłogowe zestawy głośnikowe do średnich i dużych pomieszczeń.


Umieść parę zestawów podłogowych w salonie, a nawet najmniej zorientowana w zagadnieniach hi-fi osoba będzie wiedzieć, że to nie przelewki. Jeśli to będą zestawy podłogowe Evoke 30, pokażesz na dodatek, że masz dobry gust.

Te dwuipółdrożne zestawy głośnikowe ucieleśniają równowagę między kompaktowymi rozmiarami i ograniczeniami przestrzeni a niezmąconym, gorącym entuzjazmem dla muzyki.

Zacznijmy od góry
Na szczycie znajduje się całkowicie nowy, 28-mm tweeter Cerotar z precyzyjnie powlekaną miękką membraną kopułkową. Jest to jedna z naszych najbardziej wyrafinowanych konstrukcji w historii.

Nasi inżynierowie zagrabili niektóre z naszych najbardziej uznanych technologii, w tym pomysłowe systemy przepływu powietrza wzięte z nagradzanego, jubileuszowego tweetera Esotar Forty, precyzyjną powłokę stosowaną w serii Contour i stożek Hexis zaczerpnięty z nowej serii Confidence (więcej na ten temat za chwilę) i połączyli je w nową konstrukcję przeznaczoną specjalnie dla serii Evoke.

Cerotar wyposażono w nową konstrukcję układu napędowego z magnesem ceramicznym Ferrite+ wykonanym z węglanu strontu oraz znany z serii Confidence, okupujący nagłówki artykułów stożek wewnętrzny Hexis. Ten sprytny element wyposażony w układ specjalnie wyprofilowanych szczelin znajduje się tuż za miękką membraną głośnika wysokotonowego i tłumi niepożądane rezonanse, wygładzając ogólną charakterystykę częstotliwościową. W efekcie otrzymujemy bardziej melodyjną, szczegółową i przejrzystą górę pasma, co oznacza, że możesz słuchać godzinami, aż do rana, bez zmęczenia.

Zejdźmy w dół, do wooferów
Zastosowane w modelu Evoke 30 podwójne przetworniki średnio-niskotonowe Esotec+ o średnicy 14 cm wykonano z materiału MSP (polimer z domieszką krzemianu magnezu), materiału używanego przez Dynaudio do produkcji membran głośników niskotonowych od 1977 roku. Zapewnia on właściwą kombinację lekkości, sztywności i tłumienia, równie dobrze zaspokajając zapotrzebowanie na potężny ale precyzyjny bas oraz czyste, szczegółowe pasmo środkowe.

Każda membrana wykonana jest z jednego kawałka materiału MSP. Dzięki temu ma ona odpowiednią sztywność i ulega znacznie mniejszym odkształceniom fizycznym w trakcie pracy. Zapewnia również wyjątkowo solidne połączenie fizyczne z wykonanym z włókna szklanego karkasem cewki drgającej (przyklejonym z tyłu membrany bezpośrednio pod żebrami stabilizującymi, które widać wokół środka), co oznacza lepsze przenoszenie energii drgań cewki na membranę.

Cewki drgające w modelu Evoke 30 mają średnicę 52 mm i nawinięto je z aluminium, które pozwoliło uzyskać właściwą kombinację masy i wysokości uzwojeń a przez to zrównoważyć charakterystykę w zakresie tonów niskich i średnich. Uzyskaliśmy w ten sposób optymalną masę drgającą przy zachowaniu odpowiednich właściwości w paśmie średniotonowym, co przełożyło się na idealnie spójne osiągi.

Zawieszenie dolne z materiału Nomex dba o wyśrodkowanie całości i odpowiedni zakres drgań, podczas gdy zawieszenie górne rodem z nowej serii Contour pozwala na większe wychylenie membrany, poprawiając uderzenie. Podobnie też jak w przypadku tweetera Cerotar, obydwa woofery w modelu Evoke 30 napędzane są magnesami Ferrite+, aby uzyskać większą kontrolę i finezję i moc.

W języku osób nie będących projektantami głośników, oznacza to „usłyszysz swoją muzykę dokładnie tak, jak miała być usłyszana”. Bez ostrych krawędzi, bez wychodzenia przed szereg tam, gdzie nie należy i bez epizodycznego traktowania wiodących wątków.

Ponadczasowe duńskie wzornictwo
Serię Evoke stworzono z myślą o prawdziwym życiu. Naczelnym celem naszych projektantów było to, aby cała seria prezentowała się wspaniale w każdym środowisku odsłuchowym. Zabrali modele i prototypy do siebie i usiedli z nimi, przeszli i przepatrzyli sklepy z wyposażeniem wnętrz oraz wyspecjalizowane salony meblowe, odwiedzili nawet prawdziwe domy w poszukiwaniu inspiracji.

Model Evoke 30 dostępny jest w czterech fantastycznych wersjach wykończenia. Do wykończenia na wysoki połysk w kolorze czarnym lub białym zastosowaliśmy nową technikę lakierowania, nadającą cudownie głęboki, szklisty wygląd. Na drugim końcu wrażeń dotykowych mamy przepięknie otwarte tekstury naturalnych fornirów Walnut Wood i Blonde Wood – rzetelne, organiczne i prawdziwie zasługujące na duńskie określenie  hygge.

Efektem tych starań jest natychmiastowy klasyk. Ten model jest jednocześnie nowoczesny, retro, ponadczasowy i nowatorski - wszystko w jednym. Jest to taki rodzaj kolumn, na które Twoje dzieci popatrzą z nadzieją, kiedy będą wybierać się na studia.

Wybaczymy Ci, jeśli je sobie zostawisz. Chcielibyśmy...

 

 • Całkowicie nowy głośnik wysokotonowy Cerotar

  Precyzyjne powleczona membrana kopułkowa o średnicy 28 mm pochodzi bezpośrednio z nagradzanego modelu Special Forty i wspaniałej nowej serii Confidence. W nowym układzie napędowym zastosowano magnesy ceramiczne Ferrite+ z węglanu strontu w celu uzyskania wyższej czułości.

 • Hexis

  Ten pomysłowy stożek wewnętrzny dodatkowo wygładza odpowiedź częstotliwościową głośnika wysokotonowego i poprawia kontrolę rezonansów, dzięki czemu usłyszysz wyłącznie pożądane dźwięki. Hexis znajduje się też w całkowicie nowej serii Confidence.

 • Nowe woofery Esotec+

  Nowatorska konstrukcja zapewniająca duże wychylenie membrany pozwoliła poprawić odpowiedź częstotliwościową i dynamikę w zakresie niskich częstotliwości. Membrany wykonane są z MSP – materiału opracowanego w naszej firmie i stosowanego od dziesięcioleci w naszych wysokiej jakości głośnikach.

 • Ponadczasowe duńskie wzornictwo

  Proste, czyste, tradycyjne, nowoczesne i luksusowe. Wszystko w jednym. Zadbaliśmy o to, aby Evoke było serią realistyczną, dostosowaną do rzeczywistych domów i prawdziwego życia. Modele tej serii dostępne są w czterech wersjach wykończenia: Black High Gloss, White High Gloss, Walnut Wood oraz Blonde Wood.Specyfikacja techniczna:
 
Czułość: 88 dB (2,83 V / 1 m)
Moc wyjściowa wg IEC: 200 W
Impedancja: 4 Ω
Pasmo przenoszenia (± 3 dB): 40 Hz – 23 kHz
Konstrukcja obudowy: bas-refleks z wylotem z tyłu
Zwrotnica: 2,5-drożna
Częstotliwości podziału zwrotnicy: 1200 / 2300 Hz
Topologia zwrotnicy: 2. rzędu
Głośniki niskotonowe: 2 x 14 cm, z membraną MSP
Głośnik wysokotonowy: 28 mm Cerotar ze stożkiem Hexis
Masa: 15,5 kg / szt.
Wymiary SxWxG: 180 x 900 x 267 mm
Wymiary ze stopami i maskownicą SxWxG: 268 x 920 x 342 mm
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu