​​​​
Strona główna » Stereo » Kolumny głośnikowe » JBL L82 Classic, pomarańczowe
sala główna Audio Styl
duża sala odsłuchowa
sala główna Audio Styl
sala główna Audio Styl
sala główna Audio Styl
pomieszczenie kinowe
Duża sala odsłuchowa
JBL L82 Classic, pomarańczoweJBL L82 Classic, pomarańczoweJBL L82 Classic, pomarańczoweJBL L82 Classic, pomarańczoweJBL L82 Classic, pomarańczowe
JBL L82 Classic, pomarańczowe
JBL L82 Classic, pomarańczowe
JBL L82 Classic, pomarańczowe
JBL L82 Classic, pomarańczowe
JBL L82 Classic, pomarańczowe
Darmowa dostawa

JBL L82 Classic, pomarańczowe

Dostępność: Zapytaj o dostępność

Koszt wysyłki: od 0,00 zł

Stan produktu: Nowy

Gwarancja: 24 miesiące

Cena: 5 199,00 zł

Raty

Chwilowo niedostępny

  • Opis produktu
  • Recenzje

JBL L82 Classic to kompaktowy dwudrożny monitor wyposażony w zaawansowane technologie akustyczne JBL, które dodatkowo wspierane są przez maskownice z pianki Quadrex. Jak zauważono w recenzji kolumn zamieszczonej w magazynie „Hi Fi Class” (07/2020): „(…) maskownice to swego rodzaju ustroje akustyczne, umożliwiające głośnikom wspiąć się na wyżyny brzmieniowe.” Nowoczesne komponenty akustyczne zapewniające oszałamiający dźwięk w połączeniu z kultowym stylem retro z oryginalną obudowę z forniru z drewna orzechowego sprawiają, że kolumny podstawkowe JBL L82 Classic stają się nie lada gratką dla wszystkich fanów high-endowego brzmienia.

Zgodnie z tradycją 8-calowych 2-drożnych głośników JBL, L82 Classic z pewnością staną się ulubieńcem słuchaczy na całym świecie. Aby uzyskać nieskazitelne i szczegółowe wysokie częstotliwości, L82 Classic wykorzystuje 1-calowy (25 mm) głośnik wysokotonowy z tytanu w połączeniu z falowodem – te same urzekające komponenty wysokiej częstotliwości, które można znaleźć w większym L100 Classic. Tłumik wysokiej częstotliwości typu L-pad pozwala użytkownikowi dostosować dźwięk do własnych potrzeb. Jako konstrukcja 2-drożna, L82 Classic wykorzystuje potężny 8-calowy (200 mm) woofer z białym stożkiem wykonanym z czystej celulozy i odlewanym koszem pracującym w obudowie typu bas-refleks z dostrojonym z przodu portem. Pomimo swojego niewielkiego rozmiaru, L82 Classic zapewnia dynamiczny i autorytatywny dźwięk nawet w większych przestrzeniach. Akcesoria w postaci stojaków podłogowych JS-80 pozwalają na wolnostojące ustawienie L82 Classic, z kolumną lekko odchyloną do tyłu, aby skupić dźwięk na pozycji odsłuchu w taki sam sposób, jak w przypadku stojaków podłogowych JS-120 z L100 Classic.

 

Specyfikacja techniczna:

Specyfikacja techniczna:

Impedancja: 8 Ω

Zalecana moc wzmacniacza: 25–125 W RMS

Czułość (2,83 V / 1 m): 88 dB

Pasmo przenoszenia: 44 Hz – 40 kHz (-6 dB)

Częstotliwość podziału: 1,7 kHz

Sterowanie: kontrola poziomu HF

Typ wejścia: podwójne pozłacane terminale głośnikowe

Wykończenie: oryginalna obudowa wykończona fornirem orzechowym

Wymiary z kratką (wys. x szer. x gł.): 472,4 x 280,5 x 315,44 mm

Waga: 12,7 kg

Recenzja JBL L82 Classic na portalu Highfidelity.pl
 
"Niezależnie od słuchanej muzyki i medium, czy to była płyta SACD, czy LP, czy plik, kolumny JBL brzmiały w równy, ładny, kremowy sposób. L82 Classic oferują duży przekaz, o sporej dynamice, ale przede wszystkim spójny. Nie szkodzą mu ani mocna kompresja, ani nieco jaśniejsza realizacja nagrań, ani wreszcie nie są wybredne jeśli chodzi o system towarzyszący. Grają równie dobrze blisko tylnej ściany, jak i dalej, ustawione na wprost i skręcone do środka. To bardzo ładnie grające, atrakcyjne wizualnie kolumny o niezwykle uniwersalnym, przyjemnym dźwięku. No i ten wygląd."

 


 
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu