Strona główna » Stereo » Przedwzmacniacze » Chord Dave srebrny
Producenci
Kontakt
Chord Dave srebrnyChord Dave srebrny
 • Chord Dave srebrny
 • Chord Dave srebrny
 • Darmowa dostawa

  Chord Dave srebrny

  Chord Electronics

  Dostępność: po potwierdzeniu telefonicznym

  Stan produktu: Nowy

  Cena: 51 590,00 zł

  Raty

  Chwilowo niedostępny

  • Opis produktu

  Chord DAVE - to wysoce zaawansowany referencyjny DAC, przedwzmacniacz cyfrowy i wzmacniacz słuchawkowy w jednym.

   

  DAVE, to najbardziej zaawansowany DAC jaki do tej pory wyprodukowaliśmy. Zastosowano w nim najlepsze dostępne technologie konwersji sygnału i użyto nieznanych dotąd zastrzeżonych technik. Wszystko to sprawia, że DAVE jest najbardziej zaawansowanym przetwornikiem DAC/przedwzmacniaczem na świecie . DAVE to skrót od „Digital to Analogue Veritas in Extremis” oznaczający skrajne oddanie sygnału cyfrowego poprzez sygnał analogowy. Nazwa ta w pełni definiuje możliwości, jakie oferuje ten produkt. DAVE jest tak zaawansowany i posiada tak niewiele rozwiązań kompromisowych, że słowo „skrajne” jest tu jak najbardziej na miejscu. Urządzenie to oferuje standard, któremu inne dostępne na rynku przetworniki DAC nie maja szansy dorównać.

  Ten przetwornik DAC, który jest jednocześnie wzmacniaczem referencyjnym i cyfrowym przedwzmacniaczem, stanowi produkt dwudziestu lat badań i wdrożeń, które firma Chord poświeciła dla rozwoju jednego produktu. Jego sercem jest układ logiczny Spartan 6 FPGA o tysiąckrotnie większej mocy obliczeniowej niż układy logiczne DAC pochodzące z masowej produkcji. Oprogramowanie układu logicznego FPGA przetwornika DAVE posiada ponad milion linii kodu, umożliwiając rozwiązywanie złożonych problemów związanych z synchronizacja z dużą precyzją i prędkością.

  Wyjątkowe możliwości układu FPGA są powiązane z kilkoma kluczowymi zaletami powiązanymi z brzmieniem, w tym ze znacznie ulepszoną synchronizacją i zdolnością tłumienia szumów niż jakikolwiek znany przetwornik DAC. Zastosowana w przetworniku DAC technologia zapewnia nieporównywalną muzykalność i realizm brzmień odtwarzanej muzyki oraz niespotykaną w produktach konkurencji synchronizację i timing. Zainstalowany w urządzeniu cyfrowy potencjometr przekazuje sygnał bezpośrednio do wzmacniacza, zapewniając najczystsze doznania słuchowe.

  DAVE posiada pełnowymiarowy ekran LCD, wyświetlający obsługiwane wejście, częstotliwość próbkowania, głośność oraz opcje konfiguracyjne, a wszystko to obudowane zgodnie ze znanym wzornictwem marki Chorus. W przedniej części przetwornika DAVE umieszczono okrągły koder z dużym, wykonanym ze stali nierdzewnej kontrolerem i okrągłymi przyciskami, umożliwiającymi starowanie urządzeniem, które może być również realizowane za pomocą dołączonego pilota zdalnego sterowania.
  Dane techniczne:

  Częstotliwości próblkowania: 44.1kHz – 768kHz (16 – 32bit) i DSD64 do DSD512 native DSD + DoP (input dependant)

  Wejścia cyfrowe:

  4x 75Ω S/PDIF BNC Coax – od 44.1kHz do 384kHz

  1x AES XLR – od 44.1kHz do  96kHz

  2x Fibre Optic TOSLINK – 44.1kHz to 96kHz

  1x USB Type B – od 44.1kHz do 768kHz (16 – 32bit) – PCM i DSD

  Analogowe wyjścia:

  1x para stereo niezbalansowane RCA

  1x para stereo zbalansowane LR

  1x ¼” TRS wyjście słuchawkowe jack

  Pasmo przenoszenia: 20Hz to 20kHz +/- 0.1dB
  Zniekształcenia THD +N: -127.5dB (AWT)
  Separacja kanałów: >125dB dla 1kHz
  Zakres dynamiki: 127.5dB (AWT)
  Wyjście słuchawkowe: 1% THD 6.8V RMS przy 300Ω (154mW), 1% THD 6.8V RMS przy 33Ω (1.4W)
  Impedancja wyjściowa: 0.055Ω (short circuit protected)
  Napięcie zasilania: 90V AC – 250V AV auto switching 50Hz – 60Hz
  Wymiary WxSxG (wraz ze złączami): 7.8 x 33.5 x 15.2cm
  Waga: 5kg

  Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
  Nie pokazuj więcej tego komunikatu