​​​​
Strona główna » = Z drugiej ręki = » Archiwum » Vincent PHO-701 używany
sala główna Audio Styl
duża sala odsłuchowa
sala główna Audio Styl
sala główna Audio Styl
sala główna Audio Styl
pomieszczenie kinowe
Duża sala odsłuchowa
Vincent PHO-701 używanyVincent PHO-701 używany
Vincent PHO-701 używany
Vincent PHO-701 używany
Darmowa dostawa

Vincent PHO-701 używany

Vincent Audio

Dostępność: SPRZEDANE

Koszt wysyłki: od 0,00 zł

Stan produktu: Używany

Cena: 1 900,00 zł

Historia ceny

Raty

Chwilowo niedostępny

  • Opis produktu
  • Recenzje
  • Z drugiej ręki

Vincent PHO-701 - przedwzmacniacz gramofonowy dla wkładek MM i MC. Oferta dotyczy egzemplarza używanego, zakupionego przez klienta w marcu 2021r.. Stan techniczny i wizualny bardzo dobry. W komplecie wszystkie akcesoria, oryginalne opakowanie i karta gwarancyjna. Możliwe wystawienie faktury VAT-marża.

 

Obecny w katalogu Vincenta przez cztery lata PHO-700 był najlepszym i najlepiej się sprzedającym lampowym przedwzmacniaczem gramofonowym tej marki. Jego następca, model PHO-701 wynosi funkcjonalność i jakość dźwięku na jeszcze wyższy poziom.

Za pomocą przełącznika DIP umieszczonego na spodzie obudowy nowego modelu możliwa jest precyzyjna regulacja impedancji i pojemności. To niewielkie udogodnienie ma wyraźny wpływ na brzmienie. Słuchacz nie musi ograniczać się do wąskiej grupy wkładek gramofonowych, ponieważ parametry przedwzmacniacza PHO-701 można dopasować do dowolnej wkładki występującej na rynku. Przełącznik wyboru pomiędzy wkładkami MM i MC znajduje się na tylnej ściance urządzenia, podobnie jak w poprzednim modelu.

PHO-701 został wyposażony w jeszcze jedną ważną funkcję. Era dźwięku cyfrowego wkroczyła również w świat winylu. Wiele ukazujących się współcześnie płyt zawiera specjalne kody umożliwiające pobranie cyfrowej wersji nagrań, które można odtwarzać na przeznaczonym do tego celu sprzęcie. Co jednak zrobić z cennymi starymi płytami?

Odpowiedzią na to pytanie jest port USB na tylnej ściance PHO-701. Dzięki niemu możliwa jest digitalizacja nagrań analogowych z gramofonu podłączonego do komputera poprzez PHO-701.

Podobnie jak w przypadku poprzednika zasilacz umieszczono w oddzielnej obudowie. Wartość napięcia zasilającego jest ponownie tak dobrana, aby uniknąć zakłóceń i przydźwięków pochodzących z sieci elektrycznej. Sekcja phono zasilana jest zatem czystym prądem, niezależnie od jakości domowej instalacji elektrycznej.

W drugiej, podobnej obudowie umieszczony jest właściwy przedwzmacniacz gramofonowy PHO-701. W ścieżce sygnałowej umieszczono lampę 12AU7, która pracuje jako podwójna trioda. Lampa wywiera kolosalny wpływ na dźwięk. Uważny dobór pozostałych komponentów skutkuje bardzo niskim poziomem szumu.

Pasmo przenoszenia  10 Hz – 20 kHz 
Zniekształcenia T.H.D.  <0.05% (20 Hz – 20 kHz) 
Czułość wejściowa  MM: 58 mV; MC: 6,8 mV 
Stosunek sygnału do szumu  MM: >81dB; MC: >69 dB 
Impedancja wejściowa  MM: 47 kOhm; MC: 99 – 1000 Ohm (regulowana) 
Impedancja wyjściowa  250 Ohm 
Poziom wzmocnienia  MM: 40 dB; MC: 60 dB 
Wejścia  1 x RCA (stereo) 
Wyjścia  1 x RCA (stereo), USB 
Pobór mocy  15 W 
Lampa  12AU7 
Wymiary (szer. x wys. x głęb.)  130 x 82 x 225 mm 
Waga  2,2 kg 
Kolor  czarny

Audio Research GS150 w High Fidelity nr 131

Wzmacniacz tej urody spokojnie mógłby grać po prostu dobrze, z przebłyskami bardzo dobrych elementów. Myślę, że to spokojnie wystarczyłoby wielu melomanom, aby go mieć u siebie i cieszyć się jego obecnością. GS150 to jednak nie tylko ładna powłoka, ale także znakomity dźwięk. Wciąż „firmowy”, bo ciepły i gęsty, z naciskiem na środek pasma, ale też bardziej wyrafinowany niż dowolny wzmacniacz tej firmy, jaki znam.
 

Audio Research GS150 w AudioVideo 2015/05

To jeden z tych wzmacniaczy, które podłączasz i nie pytasz o nic. Po prostu oddajesz się muzyce. I to bynajmniej nie dlatego, ze z głośników sączy się leniwie urzekająco ciepły dźwięk, pieszcząc najbardziej czuły ze zmysłów, lecz dlatego, że niezależnie od tego, czy masz ochotę na Beethovena czy Deep Purple, GS150 jest zawsze zwarty i gotowy.
Nasze zasady dla produktów "Z drugiej ręki"

Produkty prezentowane w kategorii "Z drugiej ręki" są to produkty, które zostawili u nas klienci w rozliczeniu za kupowany inny sprzęt. W zdecydowanej większości są w bardzo dobrym lub idealnym stanie, gdyż w rozliczeniu przyjmujemy tylko takie produkty i prawie wyłącznie od klientów, którzy mają już u nas historię rzetelnych, dbających o swój sprzęt.

Jeżeli przy danym produkcie nie wyświetla się już ikona koszyka, to znaczy że został już sprzedany. Po sprzedaży produktu z kategorii "z drugiej ręki" pozostawiamy je jeszcze widoczne przez jakiś czas, aby klienci mogli zorientować się jakiego rodzaju produkty i w jakich przybliżonych cenach można się u nas co jakiś czas spodziewać.
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu